Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu

Indeks: 978-83-65625-43-4

29,35 zł
Brutto
Ilość

 

Bezpieczne pakowanie

 

Ekspresowa dostawa

 

Zawsze 14 dni na zwrot

„Obecnie Gucci to firma międzynarodowa, ale z nami Gucci nie ma już nic wspólnego. Ostatni raz, gdy incognito weszłam do sklepu, nikt mnie nie rozpoznał i rana w moim sercu ponownie się otworzyła. Z tego powodu chcę opowiedzieć i jeszcze raz przeżyć jako świadek historię mojej rodziny…
Jestem dumna z bycia jedną z Guccich, że odziedziczyłam schedę, jakakolwiek ona jest, schedę charakteru, stylu oraz kreatywności i pragnę, żeby pamięć o tej wielkiej historii pozostała utrwalona na zawsze”.
Od założenia firmy przez pradziadka Guccio, przez historię miłości rodziców Paolo i Yvonne, po długie lata pracy we Florencji i za granicą, Patrizia Gucci przemierza ścieżkami pamięci historię jednej z dynastii, która odniosła wielki sukces wśród włoskich przedsiębiorców. Wspomnienia osobiste i refleksje łączą się z opowieścią o narodzinach firmy i tworzeniu wzorów, z których powstały kultowe przedmioty znane na całym świecie. Nie brakuje bolesnych chwil, takich jak trudne relacje z ojcem Paolo lub tragiczna śmierć kuzyna Maurizia, czy wreszcie nieporozumienia między braćmi oraz między ojcami a synami, które doprowadziły do sprzedaży firmy.
Pierwszy raz ktoś z rodziny Gucci opowiada prawdziwą historię rodziny i stworzenia jednej z najbardziej znanych na świecie marek włoskich, synonimu ponadczasowej elegancji.
Patrizia Gucci, prawnuczka Guccio i córka Paolo, należy do czwartego pokolenia rodu. Rozpoczęła swoją karierę w latach osiemdziesiątych XX wieku, zajmując się międzynarodowymi public relations marki Gucci, a następnie działała jako projektantka. Po opuszczeniu firmy w 1992 roku rozpoczęła swoją własną działalność jako niezależna projektantka mody, dekoratorka wnętrz, pisarka i malarka.
Pisała do czasopisma „Donna Moderna”, mając tam własną rubrykę. Wydała cztery książki: Książeczka o prostocie, Singielka sama, ale nie samotna, Wdzięk, sztuka uwodzenia, Witajcie w waszym domu, przetłumaczone na wiele języków.
Aby podtrzymać rodzinną tradycję, stworzyła linię torebek i dodatków pod marką G Patti Patti.
Patrizia jest członkinią i ambasadorką fundacji „Non Violence Project” promującej pokój na świecie.
978-83-65625-43-4
18 Przedmioty

Specyficzne kody